4NEW Enerji Üretiminin Yeni Hali

3
4059

 

 

 

4NEW NEDİR?

 

4NEW, kapalı yanma odalarında çöp ve atıkların işlenmesi yoluyla elektrik üretimi yapan bir şirkettir. Üretim, tüm çevre güvenliği standartlarını karşılar ve zararlı kirleticiler veya herhangi bir kalıntı üretmez. 4NEW fabrikalarındaki elektrik üretiminin karlılığı, elektrik trafo merkezlerinin işletilmesi ve bakımı maliyetlerini tam olarak karşılamaktadır. Projenin yenilikçi fikri, geliştiricilerin sadece elektrik üretmekten ve satmasından daha ileri gittikleri – madencilik çiftliklerini beslemek için aldıkları elektriği kullanıyorlar. Proje tokenlerinin sahipleri, bu çiftliklerin ürettiği gelirin bir kısmını alma fırsatına sahiptir.

 

4NEW geliştiricilerinin vizyonu, elektriğin atık haline dönüştürülmesinin modern dünya için son derece akut bir problem olduğu gerçeğine dayanmaktadır. Yaratıcılar, projelerinin, dünyanın dört bir yanındaki nüfusun her yerde karşılaştığı birçok sorunu çözeceğini iddia ediyor: atık miktarı artıyor ve üretilen elektrik miktarı yetersiz oluyor. 4NEW ekibi tarafından oluşturulan çözümü kullanarak, bu sosyal ve küresel sorunlar tamamen ortadan kalkacak ve çevre kirliliğe karşı korunacaktır. Elektrik üretim sürecindeki her aşama açıkça düzenlenmiştir: madencilik çiftliklerinin işleyişi için atık toplama, işleme, elektrik üretimi ve güç kaynağı.

 

Bugüne kadar, 4NEW proje geliştiricileri tarafından uygulanan konsept benzersiz ve yenilikçi. Bu, dünyanın abluka teknolojisine dayanarak oluşturduğu ve işlettiği elektriğe dönüştüren ilk projedir. Tüm üretim döngüsü tamamen başlatıldığı ve fabrikaların kendisinin çevre açısından güvenli olduğu bu proje gerçekten çok muazzam bir model gibi duruyor. Bu nedenle, projenin yaratıcıları, üretimi ölçeklendirmek için yatırım çekmek amacıyla halka açık satış yapmaya karar verdiler. Bu projeyle ilgilenen yatırımcılar, şirketin web sitesine https://4new.io/ adresinden kayıt olarak tokene yatırım yapabileceklerdir.

 

4NEW’in sunduğu çözüm

4NEW proje konseptinde tanımlanan faaliyetlerden biri, elektrik üretiminde atıkları azaltmanın yenilikçi bir yoludur. Bu makul, çünkü her zaman elektriğe ihtiyacımız var ve atıkların görünümü asla durmayacak. 4NEW’ın geliştiricileri bunu şöyle görüyor: atık miktarını azaltmaya çalışmak veya tükettiğimiz elektrik miktarını azaltmak yerine, neden aynı atık kullanılarak üretilebilecek enerjiyi kullanmıyoruz. Bu konsept, yaratıcıları planın uygulanmasına ilham veriyor. Geliştiriciler atık geri dönüşüm sürecini, çöp geri dönüşüm piyasası için yeni endüstri kuralları oluşturmak üzere bloke edici teknolojiyle entegre etmek için yoğun bir şekilde çalışıyorlar.

 

Ekip, su ve organik malzemelerdeki atıkları işleyerek elektrik üretmeyi planlıyor. Bu elektrik, daha sonra, üretim ülkesinin topraklarında satış yapmak veya kendi madencilik çiftliklerine enerji sağlamak için kullanılabilir. Atıkların işlenmesi, fabrikaların ve elektrik trafo merkezlerinin bakımı için yapılan harcamalar, elektrik satışları veya madencilikten elde edilen gelirlerin bir sonucu olarak karla karşılanacaktır. Projenin tanıtım raporunda, üretim sürecinin ekonomisi detaylandırılmıştır ve yukarıdaki hesaplamalar yüksek kârlılığını göstermektedir.

 

KWATT Tokeni ile ilgili detaylı bilgi

 

Öncelikle, geliştiriciler projeyi akıllı sözleşmeler kullanmaları için izin verecek olan, blockbuster ethereum üzerinde çalıştırmayı planlıyorlar. Böyle bir adım, yatırımcılar arasında ek bir güven seviyesi sağlayacaktır. Bununla birlikte, kalkınma planlarında, gelecekte projenin kendi blok kayıt defterini kullanmaya başlayacağı belirtilmiştir. Platformun kendisi elektrik üreticisi olduğu gerçeğinden dolayı, bu proje, rakiplerine göre elektrik maliyetini azaltarak önemli bir avantaj sağlayacaktır. Proje ekibi, enerji ve kripto-para birimi sektörlerinde yeni endüstri standartlarını belirlemeyi umuyor ve iç platformun belirleyicisinin de ekonominin diğer sektörlerinde de uygulama alanı bulacağından eminim.

Bir tokenin fiyatı 1 kW elektriğin maliyetine eşit olacaktır. 4NEW, KWATT tokeni sahiplerine, madencilik kapasitesini satın almak veya İngiltere’de satış yapmak için tokenlerini kullanma olanağı sunmaktadır. Ülkedeki satışlardan elde edilen yaklaşık gelir, kW başına yaklaşık 0.05 dolardır. Madencilik için elektrik kullanırsanız, satış fiyatı yaklaşık 0.2 $ olarak hesaplanacaktır. Seçim açıktır. Token sahiplerine, şirketin net karının bir kısmı ödenir. Hangi miktar seçtiğine bağlı olarak gelir miktarı belirlenir. Her bir santralin 50 yıl boyunca çalışacağı ve minimum projeksiyonlara göre bir token için ortalama talebin 6 $ seviyesinde olacağı varsayılmaktadır. Ancak, ön tahminler elbette farklı olabilir.

 

Halihazırda tokenlerin halka satışı yoluyla finanse edilen mevcut birçok projenin aksine, KWATT tokenin platform çerçevesinde nasıl kullanılacağına dair net bir anlayışı vardır. Proje ekibi gelecekte KWATT jetonlarını genişletmeyi ve 4NEW platformunun dışındaki diğer birçok projede kullanılmak üzere uygulamayı amaçlıyor. Bu hedefe ulaşmak için atılan adımlar çoktan alınmış ve bugüne kadar proje ekibi KWATT jetonlarını kullanmaya daha fazla fırsat sağlayacak birkaç büyük şirketle ortaklık anlaşmaları imzalamıştır:

 

Madencilik çiftlikleri :KWATT tokenleri sahipleri, tokenler için elektrik satın alabilecek ya da gelir elde etmek için madencilere yatırım yapabilecekler.

Para transferleri: Toplam 25 milyon dolar ciroya sahip 2 büyük şirket, KWATT tokenlerini platformlarına eklemeyi planlıyor.

İlaç firmaları: Yıllık cirosu 24 milyon ABD doları olan ABD ilaç firması, web sitesinde alışveriş yapmak için KWATT tokeni kullanmayı da planlıyor.

Sigorta şirketleri: Ayrıca, 4NEW, KWATT jetonlarını 90.000 müşteriden oluşan bir müşteri tabanı ile bir sigorta şirketi için ödeme olarak kullanmayı planlamaktadır.

 

ICO YOL HARİTASI

İco yol haritası aşağıda detaylarıyla açıklanmıştır. (Roadmap ilgili websitesinden alınmıştır. https://4new.io/#roadmap-scroll)

 

ICO DETAYLARI

Soft cap: 43,300,000 USD

Hard cap: 75.000.000 USD

Fiyat: 1 KWATT = 2 USD

Minimum satın alma tutarı: belirtilmemiş

Maksimum satın alma tutarı: belirtilmemiş

ICO’nun Tarihleri: 7 Temmuz 2018–10 Ağustos 2018 (2 bölüme ayrılmıştır, bonus sırasıyla% 30 ve% 25’dir)

Website: https://4new.io/

Whitepaper: https://4new.io/wp-content/uploads/2018/05/4New_WhitePaper_English.pdf

Twitter: https://twitter.com/4newcoin/

Facebook: https://www.facebook.com/4newcoin/

Telegram: https://t.me/FRNCoin

Bountyhive kullanıcı adı: denetci

3 YORUMLAR

  1. Hali hazırda 43 milyon dolar toplamış bir proje. Harcapi 75 milyon dolar.
    Ekip gerçekten çok sağlam,
    https://4new.io/#team
    o yüzden ben az bir miktar da olsa yatırım yapmayı planlıyorum.
    Siz yatırım yapıp yapmamaya whitepaperı inceleyerek karar verebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here