Verasity: Video İçerik ve Blockchain Teknolojisi Birlikte

0
264

Verasity: Video İçerik ve Blockchain Teknolojisi Birlikte

Verasity, VERA isimli dijital para sistemi ile video yayın sektörünü bir araya getiriyor. Blockchain alt yapısıyla oluşturulan kripto para ile alışverişin güvenliğini video üreticilerine, reklam verenlere ve sponsorlara getiriyor. Platform yayıncılar ile reklam verenlerin geleneksel video sunucularında yaşadıkları sıkıntıların giderilmesine odaklanılarak oluşturuldu. Çok daha etkin ve çok daha güçlü bir altyapı sayesinde bu sektörle ilgili olanlara alternatif olmayı başardı.

Verasity ekosisteminde yayıncılar, izleyici ve platform yetkilileri ile doğrudan etkileşim halindedir. İçerik yönetim sistemi sayesinde yayıncılar videoları üzerinde düzenlemeler yapabilir ve izleyicileri hakkında detaylı bilgi edinebilir. Demografik sonuçlar, izleme analizleri, cihaz ve yol analizi vb. birçok bilgi sayesinde daha etkin, daha çok izlenecek ve ilgi çekecek içerikler üretebilirler.

Blockchain Teknolojisi VeraPay

Platform içerisindeki tüm alışverişler VeraPay sistemi ve onun para birimi VERA ile yapılır. VERA tıpkı diğer Blockchain teknolojili kripto paralar gibi çalışır ancak işlemlerin onayı kısmında da bir yenilik getirmiştir. Blockchain kripto paralarında işlemler miner adı verilen kimselerin makinelerinde yapılan algoritma çözümü ile yapılır. VeraPay’de bu işlemi Verafiers adı verilen onaylayıcılar yapar. Verafiers sadece VERA için çalışır ve işlemleri çok hızlı onaylar. Ayrıca Lighning Network teknolojisi ile onay alınana değin beklemek gerekmez. Bakiyeler saniyelik güncellenir ve işlemlerin güvenliği Verasity tarafından sağlanır.

Yayıncılar videolardan elde ettikleri geliri VeraPay cüzdanlarına aktarabilecekleri gibi başka bir cüzdana aktarıp dönüştürerek çekebilirler. Reklam yayıncıları için de mantık aynı şekilde tersine işler. Reklam verenler reklam ücretini VERA birimine çevirir ve bakiyelerini VeraPay’de tutarlar.

Sadece Etkileşim Ödemeleri

Yayıncılar için de, reklam verenler için de ödemeler etkileşim sayısına göre belirlenir. Video yayıncılarının gelirleri, videolarındaki reklamlarla etkileşim üzerinden alırlar. Reklam verenler de sadece reklamlarına tıklanılırsa ücret öderler. Bu hem adil, hem de herkes için uygun bir ödeme mantalitesidir.

İzleyiciler, video üreticilerine izledikleri özel içerikler için ödeme yapmaktadırlar. Sadece Verasity’de bulabilecek içerikler sayesinde platformun niteliği arttırılır. İzleyiciler de izledikleri içerik başına ödeme yapmaktadırlar ve bunun için VERA kullanırlar.

Güvenli ve Hızlı CDN

CDN, bir içeriğin kullanıcıya en yakın sunucu tarafından sunulması ile etkileşim performansını arttıran bir teknolojidir. Verasity’de de bu sistem yer almaktadır. Videolar kullanıcıya ona en yakın sunucu üzerinden iletilir. Böylece videoların açılış hızı yükseltilir.

Modern Gereklilikleri Karşılayan VeraPlayer

Videoların oynatılmasında bir sorun yaşanmaması için video playerın tüm genel ihtiyaçları karşılaması ve son teknolojilere adapte olabilmesi gerekir. Verasity’nin playerı HTML5 kod tabanındadır ve HTML5 tüm PC; mobil cihaz, akıllı TV’lerde kullanılabilir. Ayrıca her ekran boyutunda çalışabilmesi için üretilmiştir.

  • HTML5 teknolojisinde player tabanı
  • Vast 3 teknolojisine ve VPAID teknolojisine uyumlu
  • Google IMA SDK varken yada yokken çalışabilir. Her iki durumda da yüksek hızlı izleme.
  • Hafif yerleşik player boyutu ile tüm mobil tarayıcılardan sorunsuz erişim
  • Tamamen ayarlanabilir, boyutu değiştirilebilir tasarım
  • API kaynağı herkese açıktır ve geliştiriciler tarafından kullanılabilir
  • Saniyede 60 kareyi ve 1080p’yi destekleyen güçte
  • Vera Cüzdan ile anlık senkronizasyon ve tek tuşla ulaşabilme.

 

Teorik Cevaplar, Pratik Çözümler

Video yayıncıları için en büyük problemlerin listelenmesi ve bu sorun listesinin tek tek çözüme kavuşturulmasıyla oluşturulan Verasity altyapısı yarının teknolojisini sunuyor. Ücretli izleme platformlarının geleceğinde dijital paralar var. Blockchain çalışma mantığının bundan 5 yıl sonra her evde, her cihazda yerleşikleşmeye başlayacağını öngörmek zor değil.

Verasity kullanıcıları şeffaf bir platformdadırlar ve her işlem öncesinde bilgilendirilirler. Bir içerik izlerken para kazanabilecekleri gibi, para da ödeyebilirler. Bu açıdan hem tüketiciler için, hem de video izleyerek para kazanmak isteyenler için uygundur. Biriktirilen VERA’lar cüzdandan anında çekilebilir ve nakde dönüştürülebilir.

Topluluk Kuralları ile Korunan Bir Platform

Her platformun topluluk kurallarına riayet etmesi gerekmektedir. Bu kurallar hem devletlerin yasalarını ihlal etmemek, hem evrensel ahlaki değerlerin korunması, hem de insanların olumsuz etkilenmemesi için zaruridir.

İçerik üreticilerinin videolarında şiddet, cinsellik ve kan görsellerine yer vermelerine izin verilmez. Ayrıca hiçbir şekilde nefret suçu sayılacak söylemlere, bir grubu veya kültürü aşağılamaya, kişilerin birey olma haklarına saldırıya izin verilmemektedir. Eleştirel söylem ile hakaret arasında büyük bir fark vardır. Verasity, kendisine dahil olmak üzere hiçbir tarafın eleştirilmesini engellemez ancak hakarete de kati surette karşıdır.

Verasity reklam verenleri ve sponsorları için de aynı kurallar geçerlidi.r Her kullnaıcı sadece kendisine ait olan içerikleri yayabilir. İçerik üreticileri, başka bir platformdan aldıkları videoyu Verasity’e yükleyemezler. Telif hakkı korunumu konusu tüm kuralların başında gelmektedir.

VERA Nasıl Alınır ve Satılır?

Verasity üyeleri Vera Cüzdanlarına bakiye eklemek için herhangi bir banka veya kredi kartını kullanabilirler. Diğer kripto paralarda olduğu gibi ödemeler daha sonradan dönüştürülerek geri çekilebilir. Bitcoin veya Ethereum ile de VeraPay hesabına bakiye yüklemek mümkündür.

Küçük bir komisyon kesimi ile platform üzerinden elde edeceğiniz kazancı çekebilmek için VeraPay hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Çekim işlemini Bitcoin olarak yapabilirsiniz yada Ethereum kullanan kimseler ETC ile çekim yapabilirler.

Verasity kuruluş pratiği ve getirdiği yenilikler ile günümüzün en güvenli ve teknolojik video paylaşım ağıdır. Akıllı çözümler ve teknolojinin sonuna kadar kullanılması sayesinde her kullanıcı tipinin memnun kalacağı şeffaf ve akıcı bir sistemdir. Üye olmak çok basittir. İçerik üreticileri gelirlerini arttırmak ve geleceğin platformunda şimdiden yer almak için Verasity web sitesini ziyaret edebilirler. Blockchain algoritması, yenilikçi bakış ve şeffaf iş politikası ile herkese kucak açan Verasity, size de kendini sevdirecektir.

 

Token satışı 11 Temmuz’a kadar devam eden projeyi kaçırmamanızı, araştırma yaparak alım kararı verirseniz acele etmenizi öneririm. Proje whitepaper’ında yer aldığı üzere token satış fiyatı her gün %1 artarak devam ediyor. Softcap hedefini geçmiş olan projeyi incelemek için websitesini ziyaret edebilir ve whitepaper’ını inceleyebilirsiniz.

 

Verasity Websitesi: https://verasity.io

Verasity Twitter Adresi: https://twitter.com/verasitytech

Verasity Facebook Adresi: https://www.facebook.com/verasitytech/

 

Bu yazı vycl tarafından yazılmıştır ve tüm hakları tarafıma aittir. İzinsiz kullanımı yasaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here