Einsteinium (EMC2) Nedir ve Nasıl Alınır?

0
299

Einsteinium (EMC2) Nedir ve Nasıl Alınır?

Einsteinium (EMC2) bilimsel, teknolojik ve hayırsever projeleri finanse etmek için tasarlanmış bir kripto para birimidir. Madeni bir iş kanıtı algoritması kullanarak dolaşır ve hayırsever ve araştırma projelerini desteklemek için bir kitle fonlaması platformu işleten Einsteinium Vakfı tarafından yönetilir.

EMC2’yi satın almak isterseniz, bunun nasıl yapılacağına dair bir örnek:

Adım 1. EMC2 listeleyen bir Exchange ile bir hesap için kaydolun

Birçok kripto para birimi değişimi, kriptolar için para birimini (ABD doları) değiştirmenize izin vermez. Bu durumda, Bitcoin (BTC) gibi EMC2 ile eşleştirmede bulunan bir kripto para birimi satın almanız veya sahip olmanız ve daha sonra EMC2 için değiştirmeniz gerekir.

Bir borsada ücretsiz bir hesap için kaydolduğunuzda, genellikle e-posta adresinizi ve şifrenizi sağlamanız gerekir. Bazı Exchange’ler de tam adınızı, iletişim bilgilerinizi ve geçerli bir fotoğraflı kimlik belgenizi sunmanızı isteyecektir.

Daha fazla güvenlik sağlamak için hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmesi de önerilir.

  1. Adım. Hesabınıza para yatırın

Borsada bir cüzdan oluşturarak ve BTC’nizin tutulduğu adrese girerek, BTC gibi halihazırda sahip olduğunuz kripto para birimini borsaya aktarın.

Adım 3. EMC2’yi Satın Alın

Borsada “EMC2” yi arayın, “EMC2 Satın Al” ı tıklayın ve harcamak istediğiniz BTC veya diğer şifreli para miktarını girin. Alternatif olarak, satın almak istediğiniz EMC2 miktarını belirleme seçeneğiniz de vardır.

Daha sonra satın alma işlemini onaylamadan önce satın aldığınız Einsteinium ve toplam maliyet dahil olmak üzere işlemin tüm ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

EMC2 nasıl satılır?

EMC2’nizi satmak istiyorsanız, “EMC2’yi Satış” gibi bir bağlantı arayın ve ardından yukarıdaki 3. adımda belirtilen şekilde benzer bir işlem izleyin. Ancak, seçtiğiniz para birimi için EMC2’yi doğrudan tek bir işlemde almanın mümkün olmayabileceğini unutmayın.

EMC2’yi tutmak için hangi cüzdanları kullanabilirim?

Güvenlik nedeniyle, Kripto Parayı bir Exchange’de saklamak önerilmez. Bunun yerine EMC2’nizi güvenli bir cüzdanda saklamak çok daha güvenli.

 

Einsteinium’un resmi Excalibur cüzdanı, Einsteinium web sitesinden Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerine indirilebiliyor. Bir Android cihazında EMC2 kaydetmek, göndermek ve almak isteyen herkes için bir Coinomi cüzdanı indirmesi de mevcuttur.

Einsteinium nasıl çalışır?

2014 yılında kurulan Einsteinium, kar amacı gütmeyen Einsteinium Vakfı’nın Kanada’da kurulduğu 2017 Mart ve Nisan aylarına kadar büyük ölçüde duyulmamıştı. Kovanın çalışma kanıtı madenciliği sistemi altında, vakıf her blok ödülün% 2,5’ünü alır. Bu tutarın% 80’i, bilimsel araştırmayı finanse etmeye doğru gidiyor.

Bu fonlar her dönem sonunda dağıtılmaktadır (madencilerin Einsteinium’un genel muhasebesine 36.000 blok inşa etmesi için gereken süre) ve Einsteinium topluluğu hangi projelerin finansman alacağına karar vermek için oy kullanmaktadır.

Madenciler 730 dönemi için blok ödülleri alabilirler, ancak ödülün boyutu ilk iki dönemde 1.024 EMC2’den son dönemdeki bir Kripto Para kadar ölçeklendirilir. Bununla birlikte, devam eden madenciliği teşvik etmek için, Einsteinium, her bir dönem içinde meydana gelen ve standart ödülün yerini 2.973 EMC2’lik bir blok ödülünü gören Wormhole Olayları’nı da ekledi.

Einsteinium satın almayı düşünüyorsanız dikkate alınması gereken önemli noktalar

Kripto para birimleri karmaşık ve spekülatiftir ve nasıl çalıştığını ve içerdiği tüm riskleri tam olarak anlamadan önce hiçbir zaman kripto almamalı veya tutmamalısınız. EMC2’yi satın almayı düşünüyorsanız, öncelikle aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun:

Geçmiş performans:  Geçmiş performans gelecekteki performansın güvenilir bir göstergesi olmasa da, EMC2’nin değerinin grafiğine bakıldığında, madeni paranın 2014’ten Nisan 2017’ye kadar 0,01 dolardan az bir oranda işlem gördüğü görülüyor. Son zamanlarda, yükselen büyük bir artış oldu. Kasım 2017’de 0.06 dolardan 18 Aralık 2017’ye kadar 2.63’e ulaşacak.

Dramatik düşüş: Aralık ayı boyunca EMC2’nin değerindeki artışlardan bazıları, Einsteinium takımının 19 Aralık’ta yapacakları “akıllara durgunluk verici bir duyuru” beklentisine bağlıydı. Çevrimiçi forumlar spekülasyon ve söylentilerin büyük bir ortaklığın haberlerini içereceği yönündeki söylentilerle doluydu. ama bir algoritma değişikliği haberi olmaktan çıktı. Sonuç olarak, EMC2’nin fiyatı 30 Aralık’a kadar 0.75 dolara geriledi.

Kurumsal ortaklıklar: Herhangi bir Kripto Para tarafından organize edilen kurumsal ortaklıklar ve düzenlemelerin duyurulmasından haberdar olmak her zaman önemlidir. Örneğin, Ocak 2018’de Einsteinium , tüm platformlarında EMC2 kripto para birimini uygulamak için ATW Tech iştiraki Voxtel ile ortak olduğunu duyurdu .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here