Syncfab (MFGs) Cobinhood Borsasında

1
1244

Arkadaşlar merhaba,

Syncfab (MFGs) COBINHOOD borsasında işlem görmeye başladı. Şu anda COBINHOOD borsası üzerinden işlem ücreti ödemeden MFGs trade işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  • COBINHOOD Borsasına genel bakış

Cobinhood ico aşamasında kullanıcılarına 0 işlem ücreti vaad eden bir borsaydı. İco’nun bitcointalk çevirisini de ben yaptığım için hem ico sürecindeki söylemlerine hem de ico sonrası yapmış oldukları icraatlere oldukça hakimimim. Bitcointalkteki türkçe cobinhood başlığına bu adresten ulaşabilirsiniz.  (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2217883.0)

whitepaperı türkçe okumak için de bu adresi kullanabilirsiniz. (https://drive.google.com/open?id=0BygUCDWXbfSUb2JoVXZqWkFnMEE)

Whitepaperı okuduğunuz zaman ekibin Kesinlikle yol haritasına bağlı bir şekilde hareket ettiğini görebiliyorsunuz. Şahsi görüşüm bu borsanının zamanla bilinirliği arttıkça çok iyi yerlere geleceği yönünde.

Genellikle forumlarda ve özel mesajla sorulan bir soru ise 0 işlem ücreti alıyorlarsa bu borsa maliyetlerini nereden karşılayacak ve nasıl para kazanacak oluyor. Bu sorunun cevabını whitepaper’dan alıntılayarak cevaplamak gerekirse;

1) Margin Trade kredi faizi: Margin trade’den yapılan faiz ödemelerinde faizden bir miktar kesinti yapacak.
2) Cobinhhod Prime: 2018 yılında hizmete başlayacak Prime servisleri ile prime üyelere bazı ayrıcalıklar yapılacak. (margin trade’de daha yüksek kaldıraç, düşük gecikme zamanı, yüksek API takas limiti, özel müşteri hizmetleri , telefon desteği vb) Prime üyeler ödemeleri yıllık olarak yapacak.
3 Yüksek fonsiyonlu işlem sunucusu:  Yüksek fonsiyonlu işlem sunucusunu yatırım bankaları, hedge fonlar ve büyük yatırımcıların hizmetine sunacaklar. Buradan gelir elde edilecek.
4) ICO teknik değerlendirmesi gelirleri: ICO teknik değerlendirmesi yapılan icolardan belirli bir oran servis ücreti olarak kesilecek.
5) COBINHOOD Finansal Merkezi: Firmanın piyasaya süreceği ilave ürünler ve servislerden elde edilecek gelirler.
Olarak belirtildiği görülmektedir.
  •  Syncfab’a (MFGs) genel bir bakış

Silikon Vadisindeki San Leandro Körfezi Bölgesi Şehri’nde bulunan SyncFab, tedarik zinciri alıcılarına ve yerli üreticilere en iyi kalitede düşük maliyetli hassas parça üretimi çözümleri sunan aktif bir tedarikçidir. Şirketin imalat sanayinde blok zinciriyle devrim yaratmak amacıyla ortaya çıktığını anlıyoruz.

Ekosistem, yerel üretim verimliliğinin avantajlarını göstermektedir ve internet, blok zinciri ve online ödeme gücü ile tedarik ihale süreçlerini daha şeffaf hale getirmektedir. SyncFab, sivil inovasyon ve ekonomik gelişmeyi ilerletmek için kamu-özel sektör ortaklıklarında federal ve belediye yönetimi girişimleriyle işbirliği yapmaktadır.

 

Mesafe katetmesi gerektiğini düşündüğüm ama gerçekten çok güzel bir proje. Syncfab’ın nasıl çalıştığını aşağıdaki görselde çok güzel açıklamışlar.

Token ile sormak istediğiniz soruları özel mesaj yoluyla ya da buraya yorum yazarak sorabilirsiniz.

Ayrıca whitepaper’da belirtilen yol haritasına göre 2018 Q2’de tokenin hali hazırda çalışan programa entegrasyonunun yapılacağı belirtiliyor.

Websitesi: https://blockchain.syncfab.com/
Instagram: https://www.instagram.com/syncfab/

Twitter: https://twitter.com/syncfab/
Facebook: https://www.facebook.com/syncfab/
Reddit: https://www.reddit.com/r/syncfab/
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2286102.0
CoinMarketCap: https://coinmarketcap.com/currencies/syncfab/

 

  • Syncfab (MFGs) COBINHOOD’DA

16 Nisan’da COBINHOOD’da listelemeye başlayan Syncfab için ilk olarak bir trade yarışması düzenlendi. https://cobinhood.com/campaign/trading-contest-mfg-1

Detaylarına yukarıda belirttiğimiz linkten bakabilirsiniz.

Bu kampanya ile 3,000,000 MFG ödül dağıtıldı.

Syncfab için daha sonra bir trade yarışması daha düzenlendi. Bu yarışma 24 Mayıs tarihinde sona erdi. https://cobinhood.com/campaign/trading-contest-mfg-2

Ödülleri kazanabilmek için sadece Mfgs trade yapmanız yeterli olmuyor. COB factor denilen bir değişkende ödülü hesaplamada devreye giriyor. Cob factore göre elinizdeki cob miktarlarına göre bir katsayı kazanıyorsunuz. Örnek vermek gerekirse yüz binden fazla cob token tutanların elde edeceği katsayı 1.5 iken 10bin-100bin arası cob token tutanların elde edeceği katsayı sadece 1.3 oldu.

Hem borsa hacmini artırmak için hem de tokenin trade sayısını ve oranını arttırmak için harika bir yöntem olan bu pazarlama fikrinin borsaya ve tokene etkilerini önümüzdeki günlerde göreceğimizi düşünüyorum.
Son olarak portfolyomun büyük bir kısmını COBINHOOD borsasına aktardığımı ve borsadan genel olarak çok memnun olduğumu belirtmek istiyorum. Eğer hacmi arttırmayı başarabilirlerse cobinhood borsasınının rahatlıkla en iyi 5 exchange arasına gireceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

 

1 YORUM

  1. Cobinhood borsası sürekli böyle güzel atraksiyonlar yapıyor ama kafama takılan bir husus var. Fiyat niye bu kadar düşük? Konu ile ilgili bir bilginiz var mı acaba?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here