Achain (ACT TOKEN) COBINHOOD Borsasında

2
2170

Arkadaşlar merhaba,

Achain (ACT) COBINHOOD borsasında işlem görmeye başladı. Şu anda COBINHOOD borsası üzerinden işlem ücreti ödemeden ACT trade işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  • COBINHOOD Borsasına genel bakış

Cobinhood ico aşamasında kullanıcılarına 0 işlem ücreti vaad eden bir borsaydı. İco’nun bitcointalk çevirisini de ben yaptığım için hem ico sürecindeki söylemlerine hem de ico sonrası yapmış oldukları icraatlere oldukça hakimimim. Bitcointalkteki türkçe cobinhood başlığına bu adresten ulaşabilirsiniz.  (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2217883.0)

whitepaperı türkçe okumak için de bu adresi kullanabilirsiniz. (https://drive.google.com/open?id=0BygUCDWXbfSUb2JoVXZqWkFnMEE)

Whitepaperı okuduğunuz zaman ekibin Kesinlikle yol haritasına bağlı bir şekilde hareket ettiğini görebiliyorsunuz. Şahsi görüşüm bu borsanının zamanla bilinirliği arttıkça çok iyi yerlere geleceği yönünde.

Genellikle forumlarda ve özel mesajla sorulan bir soru ise 0 işlem ücreti alıyorlarsa bu borsa maliyetlerini nereden karşılayacak ve nasıl para kazanacak oluyor. Bu sorunun cevabını whitepaper’dan alıntılayarak cevaplamak gerekirse;

1) Margin Trade kredi faizi: Margin trade’den yapılan faiz ödemelerinde faizden bir miktar kesinti yapacak.
2) Cobinhhod Prime: 2018 yılında hizmete başlayacak Prime servisleri ile prime üyelere bazı ayrıcalıklar yapılacak. (margin trade’de daha yüksek kaldıraç, düşük gecikme zamanı, yüksek API takas limiti, özel müşteri hizmetleri , telefon desteği vb) Prime üyeler ödemeleri yıllık olarak yapacak.
3 Yüksek fonsiyonlu işlem sunucusu:  Yüksek fonsiyonlu işlem sunucusunu yatırım bankaları, hedge fonlar ve büyük yatırımcıların hizmetine sunacaklar. Buradan gelir elde edilecek.
4) ICO teknik değerlendirmesi gelirleri: ICO teknik değerlendirmesi yapılan icolardan belirli bir oran servis ücreti olarak kesilecek.
5) COBINHOOD Finansal Merkezi: Firmanın piyasaya süreceği ilave ürünler ve servislerden elde edilecek gelirler.
Olarak belirtildiği görülmektedir.
  •  Achain’e (ACT) genel bir bakış

Achain (ACT), geliştiricilerin her seviyede token ve akıllı sözleşme yapmalarını ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmalarını sağlayan bir blockchain akıllı sözleşme platformudur. Achain blockchainin bilinen sorunlarına 3 katmanlı çözüm sunuyor.

Gerçekten muazzam bir proje ve harika bir oluşum. Avantajlarını tek tek anlatmak yerine aşağıda belirtilen resimden detaylı karşılaştırmayı yapabilirsiniz.

achain ile ilgili görsel sonucu

Token ile sormak istediğiniz soruları özel mesaj yoluyla ya da buraya yorum yazarak sorabilirsiniz.

Websitesi https://www.achain.com/
Telegram: https://t.me/AchainOfficial
Twitter: https://twitter.com/AchainOfficial
Facebook: https://www.facebook.com/AchainOfficial/
Reddit: https://www.reddit.com/r/Achain_Official/
Medium: https://medium.com/@AchainOfficial
CoinMarketCap: https://coinmarketcap.com/currencies/achain/

 

  • Achain COBINHOOD’DA

27 Nisan’da COBINHOOD’da listelemeye başlayan Achain için ilk olarak bir trade yarışması düzenlendi. https://cobinhood.com/campaign/trading-contest-act

Detaylarına yukarıda belirttiğimiz linkten bakabilirsiniz.

Bu kampanya ile 300000 ACT’ye kadar ödül dağıtılması planlanıyor.

Ödülü kazanabilmek için sadece ACT trade yapmanız yeterli olmuyor. COB factor denilen bir değişkende ödülü hesaplamada devreye giriyor. Cob factore göre elinizdeki cob miktarlarına göre bir katsayı kazanıyorsunuz. Örnek vermek gerekirse 10milyondan fazla cob token tutanların elde edeceği katsayı 39 iken 10bin-100bin arası cob token tutanların elde edeceği katsayı sadece 2 olacak.

Hem borsa hacmini artırmak için hem de tokenin trade sayısını ve oranını arttırmak için harika bir yöntem olan bu pazarlama fikrinin borsaya ve tokene etkilerini önümüzdeki günlerde göreceğimizi düşünüyorum.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here