Dentix – Diş Sağlığına Yeni Bakış Açısı

0
270

Dentix – Diş Sağlığına Yeni Bakış Açısı

Önümüze her gün yeni bir proje, yeni bir fikir geliyor. Blockchain hayatımıza yepyeni bir soluk getirdi. Finans sektörü ile başlayan blockchain fırtınası sadece onunla kalmadı. Belli bir projeye sahip topluluklar için yatırım alma ve yola koyulma fırsatı getirdi. Milyon dolarlık projeler bazen birkaç günde bazen sadece 1 ayda toplanabiliyor. Kripto para sektörü dönem dönem sallansa da yıkılmayacağını bizlere gösteriyor. Bugünlerde kötü giden piyasaya rağmen birçok ICO yoluna çok güçlü şekilde devam ediyor. Hatta aklımıza bu çalkantılı dönem, bir yatırım fırsatımı diye geliyor. Yeni projelerde son dönemde, farklı alanlara yönelik projeler geliyor demiştim. Beni şaşırtan, kısa sürede ana başlıklarda ayrılan proje fikirleri çoktan bir alt dala geçti bile. Bugünkü ICO tanıtımımız işte tamda böyle bir proje için. Yeni proje dallarından birisi sağlıktı. Sağlık ana konusunda bir çok proje yapılmakta. O kadar ki ilk düşünmem de bile aklıma 4-5 proje geliveriyor. Sağlık sektörü için blockchain çalışmaları devam ederken karşımıza bu ilk olabilecek proje çıktı. Daha önceki yazılarımda dediğim gibi Bitcoin piyasa için ilk ve anlamı büyük. İlkler her zaman özel olarak yer alacaktır. Dentix’de burada bir anlam kazanıyor. Dentix sağlık konusunda bir alt dala inerek diş sağlığı konusunu ele alıyor. Gelin projeye bir göz atalım…

 

Dentix, blockchaine dayalı, güvenli bir sağlık kaydı tutma, hasta ve doktor arasında bir iletişim kurma, küresel olarak hasta verileri ve bilgilerinin paylaşılabildiği, aynı zamanda bu hizmetler ve

işlemler için oluşacak masraf ödemelerine aracılık edebilecek bir para projesidir. Dentix belli bir gruba veya belli bir bölgeye değil küresel olarak tüm dünyaya hizmet vermeyi, bu hizmeti verirken şeffaf bir anlayış izlemeyi sağlayacak bir platform olarak dizayn edilmiş. Dünya üzerinde oluşturacağı diş sağlığı topluluğu şeffaf yapısı ile bir yandan diş sağlığı hizmetlerinde kaliteyi arttıracak, diğer yandan bu kaliteli hizmeti daha düşük fiyatlarla ve düşük maliyetlerle yapmaya çalışacak. Dentix bunu yaparken kesinlikle ilk amaç olarak kripto para ticareti veya bunlarla rekabet etmek değil. Diş sağlığı sektörü için blockchain teknolojisini kullanacak proje hasta bakımı kalitesini takip etmek içinm Elektronik Sağlık Kaydı (EHR – Electronic Health Record) veritabanı ile bir takım avantajlar sağlayacaktır.

EHR ile;

  • Daha doğru tıbbi kayıtlar, hata şansını azaltacaktır.
  • Ulaşılabilir sağlık testler ile test tekrarların azaltılması, gecikmeleri önlenmesi ve hasta – doktor kararlarının daha net olmasını sağlar.
  • Tıbbi kayıtların doğruluğu ve netliğini arttıracaktır.

DNTX Tokeni

Dentix yukarıda bahsettiğim bu konularda çalışma yaparken, ödeme yöntemi olarak kullanılması için DNTX tokeni oluşturdu. Dentix platform üzerindeki araçları kullanan ve bu yöntem ile tedavi uygulayan hastalar, diş tedavilerini ve veri tabanı hizmetlerini kullandıklarında ödeme yapabilecekleri DNTX tokeni ödül olarak kazanacaklar.

Dentix takımı 300 milyon token üreterek projeye başladı. DNTX, Ethereum ağına bağlı, Dentix projesinin fonlanması ve uygulanması amacıyla oluşturulan bir ERC-20 tokenidir. DNTX token de proje gibi küresel kullanıma uygulanacak şekilde oluşturulmuştur.

 

1,200,000 adet token Şubat ayında yapılacak Önsatış için ayrılmıştı. Ön satış için belirlenen fiyat 0.001ETH/DNTX olarak belirlenmiştir.

28,000,000 adet token 1 Mart itibariyle satış için ayrılmıştır. Proje 28 milyon tokeni satabilirse hard-cap yaparak satışı kapatacak.

 

Dentix yeni bir soluk ve fikirle piyasaya girdi. Umarız başarılı olur. Blockchain ve getirileri her geçen gün artarken, akla ilk düşünmede gelmeyen fikirler birden başarılı platformlara dönüşüyor. Dentix öncü olmanın avantajlarını da kullanarak ciddi bir yol alabilir. Şunu tekrar belirtmekte fayda görüyorum. Yatırımcısına, mutlak kar getirisi, kripto para rekabeti yerine insanlık için bir iyilik sayabileceğimiz diş sağlığı kalitesindeki artışı ilk plana koyuyor Dentix projesi… Aldığı yolu hep birlikte izleyeceğiz. Belki başka bir yazımızda neydi ne oldu şeklinde anlatırız projeyi… Sizde dentix.io üzerinden projenin aşamalarını izleyebilirsiniz.

 

Bol şans…

 

 

Web sitesi // WhitePaper // Facebook // Twitter // Telegram

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here