Robotina ICO: Enerji Tasarrufu için Merkezi Olmayan IoT (nesnelerin interneti) (internet of things) Platformu

2
239
  1. ROBOTINA NEDİR

Robotina, kullanıcılarının elektrik tüketimini yönetmek için akıllı elektrik kullanıyor ve elektrik faturalarında yüzde 30’luk tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda, elektrik atığını en aza indirerek çevreye yardımcı olur.

Robotina’nın en önemli özelliği HEMS’dir(Ev Enerji Yönetim Sistemi). Bu, Robotina müşterilerinin evlerine aldığı ve daha sonra kurdukları akıllı bir cihazdır. Bu cihaz Evinizdeki bireysel cihazların yanı sıra genel enerji tüketimini de takip eder. HEMS Robotina platformu ile iletişim kurar. Enerji fiyat verileri, hava durumu tahminleri ve AI teknolojisinin bir kombinasyonunu kullanarak, elektrik tüketiminizi optimize eder.
Robotina akıllı bir şebeke platformuna sahip olduğu için aynı zamanda grup satın alma, toplu veri satışları, akıllı brokerler, güç ticareti, kalabalık finansmanı ve yeni bir pazar yeri sağlar.

      2. ROBOTINA TAM OLARAK NE YAPAR

Robotina’nın IoT platformu ile birçok işlevi vardır. Enerji tüketiminizi azaltmak için birden fazla teknoloji kullanır ve bu da elektrik maliyetlerinizi düşürür. Aynı zamanda, tam elektrik şebekesini optimize ederek, tüketim verilerini gerçek zamanlı olarak izler. Kullanıcılar gerçek zamanlı verilerini takip edebilir ve aslında Robotina’nın faydalarını görebilirler.

Platform ayrıca, cihazlarınızı yönetir, verimliliği en üst düzeye çıkarmak için verileri anonim olarak toplar ve işleyebilir. Verilerinizi tamamen gizli tutmayı veya satmayı ve kar elde etmeyi seçebilirsiniz.

    3. ROBOTINA KULLANICILARIN TASARRUFTA BULUNMASINI NASIL SAĞLAR?

Robotina’nın paradan tasarruf etmesinin en belirgin yolu, enerji tüketiminizi düşürmek ve böylece normal elektrik faturalarınızı azaltmaktır. Kullanılmayan cihazları özel olarak kapatabilir ve bunu yapmak en uygun maliyetli olduğunda açabilirsiniz. Daha fazla tasarruf için kullanmadığınız herhangi bir gücü ticarete alabilir, toplu verilerinizi satabilir, grup satın almak için işbirliği yapabilir ve topluluklara ait finansman avantajlarından yararlanabilirsiniz.

4.ROBOTICA ICO’NUN BENZERLERİNDEN FARKLILIKLARI

Her gün gerçekleşen çok sayıda ICO olsa bile, Robotina benzersiz olmayı başarıyor. Roboticanın en büyük avantajı Zaten işlevsel olan ve daha büyük ölçekte kullanılmış bir ürüne sahip olmasıdır. Günümüzde Çok az ICO işlevsel bir ürüne sahiptir ve bunu test edebilenler daha da az sayıdadır. Ekip üyeleri ayrıca, Panasonic ve Hitachi gibi büyük şirketler de dahil olmak üzere geçmişte bir çok ortaklık gerçekleştirmişler ve bu ortaklıkların bir kısmı hali hazırda devam etmektedir. Her şeyden önemlisi, Robotina ekibi çeşitli alanlarda uzmanlardan oluşuyor ve tüm gerekli bilgileri ve mükemmelliği elde etmek için benzersiz bir şekilde çalışmaktadırlar.

 

Blockchain teknolojisini enerji sektöründe kullanan diğer benzer şirketler Power Ledger ve We Power’dır, ancak Robotina’nın her ikisine karşı çok ciddi önemli avantajları vardır. Bunlar arasında 1990”dan beri bir ürüne sahip olma, sermayeye sahip olma ve bir araştırma ve geliştirme ekibi ile kendi akıllı şebekesine sahip olma yer alıyor. Diğer platformlar sadece enerji piyasasına Blockchaini entegre etmişken Robotina blockchaine ek olarak enerji alanında onlarca yıllık tecrübeyi eklemektedir. sadece en fazla blok zincirleme bilgisine sahiptir ve takımın en iyi neyin işe yaradığını kavramasını sağlar.

 

5. ROBOTICA TOKENE NİYE İHTİYAÇ VAR.

Robotina Utility Token, ROX, Robotina’nın tüm işlevlerinin anahtarıdır. Bu platformun evrensel simgesidir. ROX TOKEN uygulamaya özgüdür ve Ethereum blockchain üzerine kurulmuştur. Robotina’nın arkasındaki ekip, topluluğa “kooperatif ağının değerini” geri vermek için ROX’tan yararlanıyor. Ayrıca, ROX birkaç özel fonksiyona hizmet edecektir.

İş müşterileri, verimlilik projelerini uygulamak için Energy Service Company’yi (ESCO) kullanacak ve bu da ROX kullanımını gerektirecektir. Abone olmayı seçen herhangi bir kullanıcı, ROX’te ödeme yaparak yüzde 3 oranında indirim alabilir. Bu abonelikler her ay ödenir ve akıllı bir sözleşmede altı ay boyunca kilitlenir, bu da açık pazarda daha az jetonla büyümeye izin verir. Kullanıcılar App Store üzerinden donanım, yazılım veya başka hizmetler satın aldıklarında, ROX cinsinden ödeme yaparlar.

ROX’a sahip olanlar kendilerini üye olarak kanıtlayabilirler ve onlara ESCO Havuzu, Sanal Enerji Santrali (VPP) ve grup satın alma gibi farklı avantajlar sunabilirler. VPP, bir enerji santrali gibi kendi enerji üretme biçimlerine sahip olmasalar bile, ROX’luların ticaret gücü ve enerjinin avantajlarından yararlanmasına izin verecektir.

Kullanıcılar ödül ve teşvikleri için ROX alacaklar. ROX’te alınan kazançlardan bazıları, toplu satış satışlarından elde edilen geliri, tüm donanım satışlarının payını ve elektrik ticaretini içerir. Müşterilerin fiat para birimi kullanarak donanım satın aldıkları durumlarda, Robotina ikincil piyasa üzerinden ROX’u geri alacaktır.

IOT kullanan bu tokenin ico’dan almanın uzun vadede ciddi getiri getireceğini düşünmekteyim.

Topluluk satışına katılabilmek için şirket web sitesine ve ico web sayfasına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.robotinaico.com
http://www.robotina.com

Bounty: https://bountyhive.io/join/Robotina
Bountyhive Kullanıcı Adım: https://bountyhive.io/r/denetci

Not: Bountyhive’ın düzenlediği tüm bounty kampanyalarına katılmanızı tavsiye ederim.

2 YORUMLAR

  1. bu icoyu yurtdışı bir tanıtımda görmüştüm. türkçe kaynak ararken bu yazıyı gördüm. ico için kyc süreci zorunlu mu acaba?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here