Airpod – En Keyifli Blockchain Projesi

4
819

AirPod

Blockchain hayatımıza öyle bir giriş yaptı ki, halen kripto para olarak kullanımı sakıncalı görüşü ağırlıkta olsa da her geçen gün insan yaşamını iyileştirecek, geliştirecek projeler hayata geçmek için çalışıyor. Bunlardan bazıları ICO (

Initial Coin Offering ) ismi verilen token satışı ile bazıları ise yatırım yapan firmaların ve hatta devletlerin finansmanıyla başlıyor. ICO süreçleri bazen inanılmaz başarılarla sonuçlanıyor. Ancak hüzünle sonuçlanıp ilerlemeyen projelerde yok değil. Özellikle ABD’nin uygulamakta olduğu ICO kısıtlaması bu anlamda projelere bir problem yaratıyor. ABD’nin maddi gücünden ve yatırımcısından destek alamayan projeler, başta kripto paraların cenneti Uzak Doğu ülkelerinde ve Türkiye’nin de aralarında olduğu birkaç ülkede fon arıyor. Proje gelişimi için hayati öneme sahip bu süreç de başarılı olmak ise çok kolay değil. Projelerin tanıtımı gerçekten çok önemli.

 

Bu yazı ile sizlere belki de projesi için kripto para finansmanı yaratmak isteyen en keyifli projeyi tanıtmak istiyoruz. İnsan yaşamının yaklaşık üçte biri uyku halinde geçiyor. Ve uyku bazen öyle büyük bir lüks oluyor ki, koltuk kenarında, bankta, sandalye de hatta ayakta bile uyuduğumuz zamanlar oluyor. İşte bu yazımızda bahsedeceğimiz projemiz tam da burada devreye giriyor. Havaalanlarında bazen can sıkıcı gecikmeler yaşanabiliyor veya durumunuz itibariyle vaktiniz olsa da yapacak başka bir şey olmadığı için erken gitmiş olabiliyoruz. Sizin de başınıza bu tarz

durumlar geliyor ve uyumak, dinlenmek için kendinize özel bir alan arıyorsanız sizleri yeni projemizle tanıştırmam

 

gerekir! AirPod! Teknoloji hayatın her alanına, her gün yeni bir konfor öğesi sunuyor. Bugün sizlere sıradan gelen, arabalarımızda yıllardır kullandığımız hız sabitleyici mesela. Çok basit ama hayat kurtaran bir gelişme. Airpod’da bence bu kapsama girecek. Projeyi okuduğumda çok heyecanlandım ve adeta havaalanlarına hemen getirseler de bir gidip baksak dedim. Kesinlikle yakın gelecekte insanlar için olmazsa olmaz olabilecek bir potansiyeli var. Uçak rötar yapsın diye beklemeniz gerekebilir.

 

Airpod projesi hayatınızın boş anlarını keyifli hale getirebilecek proje, havaalanı, gar, otogaraj, ofisler, alışveriş merkezleri gibi toplum yaşamı için önemi gittikçe artan alanlarda boş vaktinizi rahatça geçirebileceğiniz veya dinlenebileceğiniz kendinize özel bir alanda vakit geçirmenize olanak sağlayacak. Tasarım olarak birçok özellik vaat eden proje de airpod’larda internet, TV, monitör, klima, ortam sesini azaltma, karartmalı cam, ışık ayarlama gibi

opsiyonlar içerecek. Birçok toplumsal alanda onca hengâmenin içinde sessiz bir ortamda dinlenme, kitap okuma, internete bağlanma veya film izleme keyfini kolaylıkla yaşamanızı sağlayacak. Airpod kapsülü yalnızca 5,22 metrekarelik bir alan kaplamaktadır). Mevcut yapısıyla hizmete sunulursa içeriğinde ücretsiz Wi-Fi, Ücretsiz Amazon Fire TV, Güç prizi, Çalışma masası, bavul ve kişisel eşya saklama alanı, klima, alarm, uçuş bilgi ekranı, yatak olabilen konforlu koltur ve led sistemi içermektedir. Projenin başarı durumuna ve ortaklıklarına göre ileride inanılmaz hizmetler sunabilir proje. Örneğin Netflix ve Spotify gibi projelerle ortaklık sağlarsa çok keyifli bir şey olabilir.

 

Bu kapsüllerin geliştirilmesi için Mineko Pharma & Engineering CO. (Mineko Ecza & Mühendislik LTD. ŞTİ), ICO sürecini başlattı. ICO sonrası süreçte uluslararası bütün havaalanlarında kullanılması beklenen kapsüller halka açık alanlara yerleştirilecek.  Böyle bir projeyi akıl edenlerin bununla sınırlı kalmayacağını tahmin etmek zor değil. Firma

ikinci aşamada yatırımcılara airpod satarak bunların belli yerlerde kar etmek için kullanabilmesine olanak tanıyacak. Son aşamada ise ürün geliştirme sürecinin devamı niteliğinde kendi ekonomisini oluşturma adına çalışmalar yapılacak. Mineko firması bu proje için ayrıca birçok teknik ve mühendislik firmasıyla anlaşma yaparak, araştırma ve geliştirme süreçlerini destekliyor.

 

Airpod gözümüze ilk bakışta hoş gelen bir projeydi ve araştırdıkça projenin çok da keyifli olduğunu gördük. Proje ile ilgili okuma ve araştırmalarımız devam ediyor. Bilgi geldikçe gerek bu yazımızı güncelleme, gerekse yeni postlarla sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Şimdilik projenin sitemiz içeriği kapsamında önemli ayağı olan ICO sürecine göz atalım.

 

Airpod platformu projesini dünya çapında düşündüğü ve ilk aşamada bütün uluslararası havaalanlarını hedefte tuttuğu için projeyi Blockchain teknolojisi fonlaması ve teknolojinin avantajlarını kullanarak yapmayı tercih etmiş. Airpod token kullanıcılarının kapsülleri kullanırken ödeme zorluğu yaşamaması ve kur farklılıklarından zarar görmemesi için çok iyi bir seçenek olduğunu düşünüyoruz. Kiralama dünyanın her yerinde airpod token cinsinde ödenebilecek ve bu da şeffaflık sağlayacaktır. Platform proje başlangıcı için taban hedefi (SoftCap) 2,7 Milyon USD, toplanacak tavan hedefi (HardCap) 20 Milyon USD olarak belirlenmiştir.

 

Token Sembolu                : APOD

Token Türü                         : ERC-20

SoftCap Hedefi                 : 2,700,000$

HardCap  Hedefi              : 20,000,000$

Total Token Supply         : 250,000,000 pieces

Satılacak Token Sayısı    : 200,000,000 (%80 of Total Supply)

 

Nisan ayında satışa başlayacak APOD satışını takip etmenizi öneririz. Yatırım yapmak sizin kararınız ancak projesi güçlü bir kripto yatırımı kimseyi pişman etmez düşüncesindeyiz. Henüz satışın hangi tarihte biteceği detayı paylaşılmadı, Önümüzdeki günlerde bu bilginin netleşmesi bekleniyor.

 

AirPod Bounty Kampanyası : bountyhive.io/join/AirPod

Whitepaper : https://air-pod.io/wp-content/uploads/2018/02/AirPod_Whitepaper_A4.pdf

Website : https://air-pod.io/

 

 

 

4 YORUMLAR

  1. Proje başarılı olabilecek bir proje. Geleceğe yönelik akılcı bir yatırım olabilir airpodlar. Düşününce çok da keyifli olur bahsettiğiniz gibi.

  2. Yakın gelecekte havaalanlarında kullanabilirsek çok zevkli olur. Çok başarılı olabilme ihtimali var. Bence kesinlikle kar ettirecek bir proje

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here