Vinchain (Blockchain Aracınızda)

0
197

  VINCHAIN

 

 

Bir süredir yazmakta olduğumuz blogumuzda, sizlere yeni projelerle ilgili bilgiler vermek istediğimizden bahsetmiştim. Kripto para piyasaları ve blockchain’in farkındalığı arttıkça yeni projeler karşımıza çıkmaya devam ediyor. Blockchain bir şekilde dünya geleceğini şekillendirecek. Bence en büyük yanılgı gelişen bu teknolojinin yalnızca bitcoin’den ibaret olduğunun sanılması. Bitcoin blockchain mekanizmasını kullanan çok büyük bir para birimi ancak tek değil. Her gün çıkan yeni projelerden bahsetmiştim, işte bu blockchain kullanan yeni projelerin dünyayı şekillendireceği gerçeğidir. Blockchain, bir bankacılık faaliyetinde, bilimsel verilen aktarımında, kişisel bilgisayarlardaki verilen saklanması ve paylaşımında, sosyal medya uygulamalarında, bahis uygulamalarında kullanılabilir.

O kadar geniş bir kapsamı var ki burda tek tek saymaya kalksak günlerce yazılabilir.

 

Bugün sizlere bu projelerden biriyle tanıştırmak istiyorum : VINCHAIN!

 

Yukarda bahsettiğim gibi blockchain teknolojisi hayatımıza dokunmaya başladı bile. Son 1-2 yılda üretilen projeler inanılmaz seviyelere geldi ve ilerlemeye devam ediyor. Vinchain, bizlere araç verileri hakkında bilgi vermek için geliyor. Vinchain platformunun çözüm bulduğu en büyük sorun, ikinci el araç alım-satımıyla ilgilidir. İkinci el bir araç alırken, tereddüt yaşamadan, geçmiş de bir sorunu var mı varsa nedir, aracın şu andaki durumunda bir sorun var mıdır gibi sorulara kolay yoldan çözüm bulmak müthiş olmaz mıydı?

Vinchain, ikinci el piyasasında eksik ve yanlış bilgilerin hem alıcı hem de satıcı için kötü etkilerinin olduğundan bahsederek bu sorunun çözümü için proje üretmiştir. Platform, merkeziyetsiz, değişmez, şeffaf ve güvenli bir araç kayıt deposu oluşturarak, ikinci el pazarındaki asimetrik bilgi kirliliğini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu platform bir araç hakkında sürekli kayıt depolayacak. İstenildiğinde güvenilir, şeffaf ve merkeziyetsiz bu bilgilere ulaşılabilecektir.  Şunu da söylemek gerekir ki, vinchain platformunun gelecekte, yatlar, inşaat malzemeleri ve gayrimenkulleri de kapsayacak şekilde genişletilebilir.

Platformun verileri, bir araç sahibine kendi aracı hakkında bilgi almak için, ikinci el piyasasında satıcıya aracının gerçek değerini belirlemesi, satıcıya ise alacağı araba hakkında gerçek bilgi vermesi ve sigorta şirketlerine sigorta teklifleri için yararlı bilgiler yaratarak yardımcı olacağı ortadadır.

Sistem tam operasyonel olduğunda talep edilen bilgilerin temini için aracın VIN numarası blockchain üzerine kurulu platformda aranıcak ve bilgiyi arayan kimse tarih, VIN ve araç kullanım durumuyla ilgili bilgi verecektir. İşte projenin ekonomik aşaması burada devreye giriyor. Vinchain sistemini kullanmak isteyenlerin işlem maliyetleri her zaman VinCoin ile ödenecektir.

 

Vinchain ICO’su benim gördüğüm projeler içinde en iyilerden birisi. Bir çok proje olduğundan bahsetmiştim. Arkasında sağlam bir projesi olmayan tokenlerin hayatta kalmaları şansa bağlıyken, Vinchain gibi ileriye dönük projesi olan tokenler başarı için büyük bir şansa sahiptir. Gerçek hayatta kullanılabilecek bu proje başlangıcında ICO ile satışı yapılan token fiyat 0,05$ olarak belirlendi.

Vinchain P

 

RE-ICO olarak yaptığı ön satıştan sonra 3 aylık bir bekleme süresine başladı. 22 Mart – 15 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek satış süreci ise son satış aşaması olacaktır. 22 Mart’ta başlayacak satış sırasında VINCoin almak için BTC, ETH, XRP, LTC, Waves, Euro, USD, GBP kullanabilirsiniz. Aşağıda Vinchain token ile ilgili temel bilgileri bulabilirsiniz.

 

Toplam Token Sayısı: 1 Billion

Rezerve Token Sayısı: 87.5 Million (2 Yıl) – 12.5 Million (3 Ay)

 

Satışa Çıkarılacak Token Sayısı: 600 Million  (Geri kalan tokenler Vinchain ekibi, bounty ve danışma kıurulu gibi ayrılanlardır)

Token Satış Fiyatı : 0,05$

HardCap hedefi : 34,5 M $

 

 

Vinchain ekibi satışın tamamlanmasının ardından projenin hayata geçirilmesi için toplanan fonu kullanacak ve kısa bir dönem sonra Vinchain platformunun işleyişi sağlanacaktır. Bu arada softcap aşamasını geçen Vinchain, yazıyı yazdığımız an itibariyle (19/03/2018) yaklaşık 4000 ETH’lik yatırımı geçmiş durumdaydı. Hardcap için bir süreye daha ihtiyacı var. Büyük bir yatırımcı piyasaya girip, dengeleri değiştiredebilir.

 

Proje tanıtımında dikkatimi çeken en önemli şey, proje ile değerlenebilecek token için hesaplama yapılması oldu. Yapılan hesap gayet makul ve inandırıcı geldi. Bu hesaplamaya göre kısa bir sürede bir VinCoin’in 3$ seviyelerinde izlemesi çok olası.

 

Bekleyip göreceğiz bakalım, Vinchain başarılı olabilecekmi.

 

 

Website                                  : https://vinchain.io/

Twitter                                   : https://twitter.com/VINChain_io

Türkçe Whitepaper            : https://vinchain.io/files/VinChainWhitePaperTr.pdf

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here