Kripto Paranın “Siber” Hali

0
168

Merhabalar…

 

Kripto para hacim ve farkındalığı gün geçtikçe hızla artmakta. Artık çevremizde genç, yaşlı demeden herkes Bitcoin ve kripto paralardan haberdar olmaya başladı. Kripto paralar hayatımızda sadece ödeme aracı olmakla kalmadı. Gün geçtikçe gelişen, fon toplamaya başlayan projelerle müzik, sanat, yapay zekâ, bilimsel veri akışı, emlak sektörü ve şu an henüz duymadığımız yüzlerce farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Ben ve arkadaşlarım sizler için hazırladığımız bu website ile okuduğumuz, bilgi edindiğimiz, hayatımıza renk katacak projelerle ilgili ufak fikirler vermeye çalışacağız.

Amacımız, öncelikle ülkemizin “kripto paraya” karşı farkındalığını arttırmak. Birçok az gelişmiş ülke akıl dolu projelerle fon toplarken, ülkemizde vasatı aşamayan birkaç projeyi saymazsak herhangi bir girişim görememek website fikrimize zemin hazırladı. Uluslararası alanda kısa sürede ciddi yatırım toplamayı başaran projelerden birisini ülkemizde de görmek isterdik. Çok bilinen, ülkemiz için anlattığımız basit hikâyeler vardır. Hani 1 tır dolusu domates satarız ve karşılığında 1 bilgisayar alabiliriz özetle o hikâyede. Olay bundan ibaret. Son zamanlarda ben ve arkadaşlarımın okuduğu o kadar çok proje var ki, bu basit mantıklarla o kadar ciddi rakamlarda yatırım almayı başardılar. Bunları bir kenara koyalım SCAM adı verilen insanları kandırmak üzerine kurulu sistemler bile milyonlarda dolarlık yatırımı aldıktan sonra kayboldular.

Öncelikle, kripto paraların ekonomik değerlerinin farkında olmak çok önemli. Bu nedenle yatırım yapacağınız projelere çok dikkat edilmesi gerekir. Bir yanlış hamle, birikimlerinizin erimesine, yok olmasına sebep olabilir. ICO ( Initial Coin Offering), yoluyla satışa çıkarılan, yeni projelere ait tokenler için yatırım önemli ve büyük karlar edebileceğiniz etkinliklerdir. Ancak hatalı bir yatırım sizi çok üzebilir. SCAM projeleri maalesef ayırt etmek kolay değil. Bu nedenle bu tarz yatırım düşündüğünüz zaman bütün birikiminizi yatırmak yanlış bir hamle olacaktır.

Ben ve arkadaşlarım siber-para ailesi olarak, sizlere Bitcoin, altcoinler ve yeni projelerle ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Bunu sırada hata yapmamak için elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Unutmayın, biz dahil kimse piyasanın nasıl hareket edeceğini bilemez. Bizler burada sizlere okuduğumuz, bildiğimiz, öğrendiğimiz konuları aktararak faydalı olmaya çalışacağız. İstek, soru ve önerileriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

www.siper-para.com ailesi olarak, zevkle okuyacağınız, bilmediklerinizi öğreneceğiniz, yeni projelerin içerikleri hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz ve yatırım kararlarına yön vereceğiniz bir platform oluşturmaya çalışacağız.

 

Saygılarımızla…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here